29. 5. 2024

TEST: Bežecké topánky Brooks Hyperion MAX. Rýchla topánka na prvý pohľad aj pocit

Ako už názov napovedá, patrí rad Hyperion k tomu rýchlejšiemu čo Brooks ponúka. V ponuke je model Hyperion, určený na krátke rýchle behy, ďalej testovaný Hyperion MAX s väčším tlmením a určením aj na dlhšie behy, a Top model Hyperion Elite, ktorý je okrem tlmenia opatrený aj karbónovou výstuhou pre čisto závodné použitie. Topánky testoval Marcel, manaźér predajní Mojekolo.

 

Rýchlosť na prvý pohľad

Bežecká topánka Brooks Hyperion Max je na prvý pohľad aj pocit rýchla topánka. Kolíska v prednej časti zaisťuje ľahký prechod od došľapu k odrazu. Pre maximálny efekt výrobcovia pri Hyperione MAX použili aj špeciálne zakrivenie Rapid Roll pre dokonale hladké zhoupnutie chodidla do odrazovej fázy. Nízka hmotnosť 220 g len umocňuje pocit bleskového odrazu.

 

Brooks HyperionBrooks HyperionBrooks HyperionBrooks HyperionBrooks Hyperion

 

Tlmenie dusíkom

Pri Brookse je možné nájsť jednu špecialitu – tlmenie dusíkom. Do peny v podrážke je namiesto vzduchu vtlačený dusík, čo jej nielen zaistí väčšiu stálosť pri zahrievaní, ale aj dlhšiu životnosť.

 

TIP MOJEKOLO: Vieme, že trafiť správnu veľkosť bez vyskúšania je ťažké. Uľahčite si výber a objednajte si viac veľkostí na vyskúšanie na našu kamennú predajňu. Stačí pri objednávaní zadať osobné vyzdvihnutie a platbu v hotovosti pri prevzatí. Na predajni si v kľude vyskúšate objednané veľkosti a zaplatíte len tú, ktorá vám perfektne sadne. Doručenie na pobočku je samozrejme zadarmo.

 

U týchto topánok ale nemôžete očakávať ten pocit "rozplynutia", ktorého sa dočkáte pri bežných objemových topánkách a topánkách s maximálným tlmením. Ide o rýchlu topánku. Skôr než dopad do vankúša čakajte pocit doskoku na pružinu, ktorá vás zase vystrelí dopredu.

Brook HyperionBrook Hyperion

 

Zlatá stredná cesta

Topánky na behanie Brooks Hyperion Max by som odporučil bežcom, ktorí hľadajú topánku na dlhé a rýchle tréningy s tým, že od 10 km cez polmaratónske a maratónske vzdialenosti o nej možno uvažovať aj ako o závodnej topánke.

Ešte o krok ďalej môže váš čas posunúť Brooks Hyperion Elite, ale tu už platíte daň za závodné topánky. Hon za úsporou gramov sa jednoducho musí podpísať na cene a tiež na kratšej životnosti topánky. Pokiaľ teda nie ste elitný bežec či bežkyňa, Brooks Hyperion Max vám pomôže dosiahnuť skvelé časy a tiež vám dlho poslúžia.

+ nízka hmotnosť
+ pocit bleskového odrazu
+ dobrá priľnavosť za sucha aj mokra
+ ultraľahký zvršok
– vyššia cena

 

169 €
  • Určenie: Tempové
Na požiadanie
Kúpiť
169 €
  • Určenie: Tempové
Na požiadanie
Kúpiť

 


 

Mohlo by vás zaujímať:

TEST: Slnečné okuliare Adidas Sport SP0073, ideálne aj pre bežcov

TEST: Slnečné okuliare Adidas Sport SP0073, ideálne aj pre bežcov

Slnečné okuliare Adidas Sport SP0073 si u nás vybrala naša bežecká ambasádorka Monika Stejskalová, ktorá tento rok vyhrala Istria by UTMB, 110 km ultrabežecký závod v Chorvátsku. Na konte má aj množstvo tuzemských úspechov – zlato z Beskydskej sedmičky alebo Javorníckej stovky. Prečítajte si, ako sa jej okuliare osvedčili v praxi.

TEST: Topánky INOV-8 Trailfly Ultra G 300 Max podľa Moniky Stejskalovej, víťazky Beskydskej sedmičky

TEST: Topánky INOV-8 Trailfly Ultra G 300 Max podľa Moniky Stejskalovej, víťazky Beskydskej sedmičky

Monika Stejskalová je mladá ultrabežkyňa, ktorá vlani vyhrala B7 aj Javornícku 100. V čom Monika aktuálne behá a ako sa jej v tom behá, nám popísala v teste. Ako hodnotí topánky INOV-8 Trailfly Ultra G 300 Max?

TEST: Bunda Kilpi Rayen - nič neváži, napriek tomu skvele chráni

TEST: Bunda Kilpi Rayen - nič neváži, napriek tomu skvele chráni

Perfektne skladnú bundu Kilpi Rayen pre nás testovala Monika Stejskalová, minuloročná víťazka B7. Nízka hmotnosť, dobrá skladnosť, 100% vetruvzdornosť a ľahká vodoodpudivosť, to sú vlastnosti, ktoré v teste Monika vyzdvihuje. Aká ešte je bunda Kilpi Rayen?