4. 11. 2021

Batohy Mojekolo: Na bicykel, na túru aj na bežné nosenie

Skúsenosti, ktoré v cyklo odbore už dlhé roky zbierame, postupne vkladáme do výroby vlastných cyklodoplnkov. Rad produktov MOJEKOLO sme teraz rozšírili o dva batohy s integrovaným vakom na 2 l tekutiny. Všetky výrobky s logom MOJEKOLO spĺňajú 4 pre nás najzásadnejšie kritériá: kvalita, funkčnosť, vzhľad a prijateľná cena. A platí to aj o našich nových batohoch.

 

Batoh MOJEKOLO 6 L Small

Označenie 6 L signalizuje, že tento batoh pojme celkom 6 l nákladu. 2 litre z objemu patria rezervoáru na vodu, ale zvyšné 4 litre bohato stačia na to, aby sa vám do hlavného vrecka na zips pohodlne vošla ľahká mikina, šusťákovka a ďalších pár drobností. A ak práve potrebujete viac úložného priestoru a vodu nemusíte mať po ruke, stačí vytiahnuť vodný vak a pribaliť si všetko, bez čoho sa v danej chvíli nezaobídete.

Okrem hlavného vrecka má batoh vpredu ešte jednu menšiu priehradku, tiež na zips. Tá v kľude pojme kľúče od domu, peňaženku, desiatu aj pár müsli tyčiniek. Dve zipsové bočné vrecká na oboch stranách bedrového popruhu sú tak akurát veľké na uschovanie multikľúča, lepenia a ďalších nevyhnutností. Posledné spodné vrecko potom ukrýva sieťku, ktorú pomocou plastových karabín pripnete k batohu a môžete v nej prenášať napríklad prilbu, alebo ďalší kus oblečenia.

Chrbát batoha má pohodlné polstrovanie a mäkčené sú aj popruhy na ramená. Tie majú aj hrudný pás na plastovú karabínu, aby vám batoh lepšie sedel. Na popruhoch aj ploche batohu sú reflexné prvky, ktoré zvyšujú viditeľnosť po zotmení. A ak veľmi dbáte o svoje bezpečie na ceste a chcete byť pre ostatných účastníkov premávky neprehliadnuteľní, zaobstarajte si batoh MOJEKOLO 6 L Small v krikľavo zelenej farbe Lime Green.

 

Základné parametre batoha MOJEKOLO 6 L Small

• Celkový objem: 6 l
• Objem vodného vaku: 2 l
• Materiál batoha: Polyester
• Materiál vodného vaku: PVC hadička a silikónový náustok

 

Černá batoh Mojekolo 6 L SmallZelený batoh Mojekolo 6 L SmallBatoh Mojekolo 6 L Small

 

Batoh MOJEKOLO 7,5 L Medium

Väčší batoh s označením 7,5 L Medium má tiež integrovaný a vyberateľný vak na vodu s objemom 2 l. Ako hlavné vrecko, tak druhé menšie vpredu majú zapínanie na zips, aby ste do nich mohli bezpečne uschovať všetko, čo si so sebou potrebujete vziať na bicykel alebo túru. Jedno menšie zapínacie vrecko nájdete na oboch koncoch bedrového popruhu a po stranách má batoh ešte bočné priehradky s gumovým lemom. Do nich sa pohodlne zmestí ako štandardný 75ml bidón či menšia termoska, tak vaša pláštenka a rukavice. Pomocou elastického šnurovania na prednej strane pripnete k batohu bundu alebo mikinu a vďaka pláštenke ukrytej v najspodnejšom vrecku, ochránite batoh aj pripevnené veci pred dažďom a snehom.

Bedrový a prsný pás so zapínaním na plastovú karabínu sa postarajú o to, aby vám batoh aj pri prudších pohyboch perfektne sedel na chrbte. Pohodlie aj pri celodennom nosení potom zaisťujú polstrovaný chrbát a mäkčené ramenné popruhy. Tie sú navyše ušité z pevnej, ale priedušnej sieťoviny, aby ste sa pod nimi zbytočne nepotili. Samozrejmosťou sú aj reflexné prvky ako na ramenných popruhoch, tak na prednej ploche batohu. Vyberať môžete z dvoch farieb: čiernej a pieskovej.

 

Základné parametre Batoha MOJEKOLO 7,5 L Medium

• Celkový objem batoha: 7,5 l
• Objem vodného vaku: 2 l
• Materiál batoha: Polyester
• Materiál vodného vaku: PVC hadička a silikónový náustok

 

Černý Batoh Mojekolo 7,5 L MediumPískový batoh Mojekolo 7,5 L MediumBatoh Mojekolo 7,5 L Medium

 

Vodný vak a jeho údržba

Súčasťou oboch batohov je aj rezervoár na vodu. V každom z batohov dostal vak oddelenú priehradku, aby ho ostrejšie predmety uložené v batohu nemohli poškodiť. Dve očká na suchý zips držia rezervoár v batohu na svojom mieste. Vďaka nim sa dá hydrovak ľahko a rýchlo vytiahnuť. Pred prvým použitím vymyte vak teplou vodou a nechajte ho vyschnúť. Do vaku nelejte sýtené nápoje, alkohol ani mlieko.

Rezervoár je primárne určený na čistú vodu, ale aj po nej v ňom môžu zostávať usadeniny a nečistoty. Preto odporúčame zaobstarať si k batohu aj sadu na čistenie hydrovaku. Obsahuje 3 kefy rôznych rozmerov, aby ste mohli vyčistiť ako vak, tak náustok a hadičku. Súčasťou sady je aj skladacie ramienko, ktoré sa dá plniacim otvorom vložiť do vaku. Na ramienku potom rezervoár dôkladnejšie a rýchlejšie vyschne.

 

Ćistící sada na hydrovakyBatohy Mojekolo s hydrovaky

 

Neprehliadnite: Nový rad produktov MOJEKOLO: doplnky na bicykel, do dielne aj niečo na seba

 


 

Čítajte tiež:

Doplňky Mojekolo 3 podzimní nepřátelé cyklisty 12 věcí, které vozit