23. 5. 2022

Démare na Lapierre je suverénnym lídrom bodovacej súťaže na Giro d'Italia

13. etapa Gira d'Italia, ktorá sa išla v piatok 20. 5. 2022, priniesla francúzskemu jazdcovi už tretie etapové víťazstvo na prvej tohtoročnej Grand Tour. Svojím 8. etapovým triumfom na Gire v kariére Démare definitívne potvrdil status najúspešnejšieho Francúza v histórii talianskych pretekov a je horúcim kandidátom na celkového víťaza bodovacej súťaže.

 

3. etapové víťazstvo

Svoje prvé víťazstvo na tohtoročnom Gire oslavoval Démare hneď po 5. etape v stredu 11. 5. v Mesine. Ďalší deň znamenal ďalšie víťazstvo pre Démareho. V šiestej etape na trase Palmi-Scalea bol opäť najrýchlejší a stal sa najúspešnejším Fracouzom v histórii Giro d'Italia. Doterajší rekord – 6 víťazných etáp na Gire – držali zhodne Jacques Anquetil a Bernard Hinault. Svoju pozíciu najlepšieho Francúza Démare definitívne potvrdil tretím etapovým víťazstvom v 13. etape. Okrem tretieho tohtoročného víťazstva a ôsmeho triumfu v kariére si pripísal aj množstvo bodov v bodovacej súťaži.

 

Maglia Ciclamino na dosah

Okrem troch víťazných etáp a ôsmich triumfov v kariére si Démare tento rok pripísal na konto aj množstvo bodov v bodovacej súťaži. Súťaž o Maglia Ciclamino je tento rok, zdá sa, rozhodnutá. Fialový dres oblečie práve Démare. Stačí, aby prišiel do cieľa Gira. S priebežnými 238 bodmi a náskokom 117 bodov pred druhým Markom Cavendishom ho už nikto nemôže ohroziť.

 

Arnaud Démare
Zdroj foto: www.giroditalia.it

 


 

Čítajte tiež:

Peniaze na Giru Giro 2022 Démare vítězem 5. etapy