26. 2. 2024

Norco jazdkyňa Gracey Hemstreet prepísala históriu na Red Bull Hardline

Gracey Hemstreet sa v minulý týždeň zapísala do histórie tým, že ako prvá žena dokončila trať na Red Bull Hardline v Tazmánii a medzi najlepšími jazdcami sveta získala ocenenie "Rider of the Week".

 

Red Bull Hardline

Red Bull Hardline sú najťažšie preteky na horských bicykloch na svete, kde pretekári lietajú neskutočnou rýchlosťou dole kopcom tým najtechnickejším terénom rozdeleným len obrovskými gapmi, masívnymi dropmi a až 20m skokmi. Závod je určený iba pre pozvaných a najprogresívnejších bikerov na svete.

Tento rok medzi nimi bola aj továrenská jazdkyňa Norco Gracey Hemstreet. Mladá riderka vstúpila do histórie ako prvá žena planéty, ktorá trasu dokončila a svojim výkonom si vyslúžila ešte ocenenie "Rider of the Week". Gratulujeme, Gracey.

Kompletný report zo závodu nájdete na oficiálnom Norco webe.

 

Gracey Hemstreet Norco
Norco
Norco
Norco
Norco

 


 

Související články:

Zaostrené na bicykel Damjana Siriškiho: "Norco Sight C2 je sen, ktorý teraz žijem"

Zaostrené na bicykel Damjana Siriškiho: "Norco Sight C2 je sen, ktorý teraz žijem"

Viac ako dva roky sme pod Damjanovými nohami videli karbónový Norco Sight C3. Bicykel mu tak prirástol k telu, že keď prišiel čas na nový, padla voľba zase na Sight. Tentokrát si ale z Kanady rozkázal o úroveň vyšší model s označením Norco Sight C2. Poďme sa pozrieť, aký je.

Horský bicykel roku 2022? Tento Norco, zhodujú sa zahraniční recenzenti

Horský bicykel roku 2022? Tento Norco, zhodujú sa zahraniční recenzenti

Vždy na konci roka sa zahraničné médiá snažia nájsť najlepší horský bicykel pre daný rok. Vlani v decembri bodovalo Norco a hneď v dvoch anketách zhrablo zlato. Prvýkrát v kategórii "Bike of the Year", druhýkrát ako "Value bike of the Year", teda bicykel s najlepším pomerom cena/výkon. Ktorý full dostal zahraničných recenzentov?

VIDEO: Backflip na e-biku. Aleš Handzel na Norco Range VLT nepozná limity

VIDEO: Backflip na e-biku. Aleš Handzel na Norco Range VLT nepozná limity

Nič vás nezastaví. Na Norco Range VLT si môžete robiť, čo budete chcieť. Keď sa v bikeparku zastavia vleky, vyvezie vás na kopec spoľahlivo ako snežná rolba. Dole si to potom môžete hrnúť ako Aleš Handzel vo videu, kde ho zachytil Ondřej Grund. Enduro v hrabanke? Nie je problém. Niekoľkometrové prelety a krkolomné triky? Jasne, prečo by nie. Nasadnite a leťte. Norco Range VLT znamená jazdu BEZ LIMITOV. Hore aj dole.