15. 5. 2023

Zaostrené na bicykel Damjana Siriškiho: "Norco Sight C2 je sen, ktorý teraz žijem"

Viac ako dva roky sme pod Damjanovými nohami videli karbónový Norco Sight C3. Bicykel mu tak prirástol k telu, že keď prišiel čas na nový, padla voľba zase na Sight. Tentokrát si ale z Kanady rozkázal o úroveň vyšší model s označením Norco Sight C2. Poďme sa pozrieť, aký je.


Prvé stretnutie v Mojekolo

Damjan chcel na bicykel ihneď nahodiť pár svojich odskúšaných komponentov, takže si Norco nechal doručiť k nám do bohunickej pobočky v Brne. Boli sme tak pri tom, keď ho vytiahol z krabice a s chlapcami z Mojekolo predajne ho okamžite okorenil niekoľkými top dielmi.

 

Damjan Siriški v MojekoloDamjan Siriški v Mojekolo

 

Snový Norco Sight C2

Damjanov set-up vychádza z modelu NORCO Sight C2 SRAM Grey/Gold 29 vo veľkosti M, ale továrenské 29 "kolesá hneď vymenil za ultraľahké výplety FULCRUM Red Fire 5 27.5 Boost 27,5". "Ja som toho istého Sighta nafasoval na 29" kolesách. Nahodil som na to 27,5" kolesá, pretože si tam chcem vyskúšať dať potom v priebehu aj dvadsaťdeviatku dopredu. Urobiť si mulleta," vysvetľuje výber kolies Damjan. "Keby som mal 'dvadsaťsedmičku' originál, tak by som to musel meniť aj s vidlicou. Takto len prehodím predné koleso," doplňuje.

Na zapletené kolesá okamžite putovali aj osvedčené plášte Continental. Z novej gravity radu, ktorý sme v magazíne už vlani predstavovali, si Damjan zvolil model CONTINENTAL Xynotal Trail Endurance v rozmere 27.5x2.40. Je to menej agresívna vzorka, ktorá sa podľa Damjana veľmi dobre hodí na bikeparkové a trailové jazdenie a zároveň je použiteľný na streete aj dirte.

 

Damjan Siriški a FulcrumDamjan Siriški a Continental

 

Novo má na svojom Sighte Damjan pedále značky LOOK. "Model LOOK Trail Roc ma nadchol totálne svojou veľkosťou. Sú strašne široké, strašne pohodlné a majú vysoké piny, takže perfektne držia," komentuje svoju voľbu Damjan v jednom z Bike O'Clock videí.

Oproti továrenskému osadeniu prebehla zmena ešte na poli pohonu. Prehadzovačku SRAM GX Eagle nahradilo bezdrôtové riešenie SRAM GX AXS. Nakoniec Damjan na svojom Norcu Sight C2 vymenil aj sedlo, predstavec, riadidlá a gripy. Všetko doladil do zlata a vzhľadovo tak svoju allmountain raketu vystrelil do úplne iného vesmíru.

 

Damjanův Norco Sight C2
Norco Sight C2Fulcrum Red FireContinental XynotalLook Trail Roc

 

Damjanova výbava

1. Bicykel NORCO Sight C2 29 2023
2. Zapletené kolesá FULCRUM Red Fire 5 27.5 Boost
3. Plášte CONTINENTAL Xynotal Trail Endurance kevlar
4. Pedále LOOK Trail Roc

 

Norco Sight C2Norco Sight C2

 

Prvé dojmy alebo strašne hravá hračka

"Je to naozaj, čo sa týka bicyklov, tá najkrajšia vec, čo som kedy v živote videl," nešetrí chválou na adresu svojho nového Sighta C2 Damex a dodáva: "V tejto verzii C2 a s týmto upgradom, ktorý som tomu dal, je to úplný sen, ktorý teraz žijem."

 

 

"Musím povedať, že tak ako vyzerá, tak ešte lepšie sa na ňom jazdí. Strašne hravý bicykel. Na to, že to je regulérna allmountain mašina tak je to fakt strašne hravá hračka," hodnotí prvé jazdenie Damjan. Ak chcete mať jazdné dojmy z nového Norco Sight C2 2023 z prvej ruky priamo od Damjana, mrknite na podrobný video bike check na Bike O'clock a minitest v podobe trailových výskokov a zoskokov v jednom z videí na Damjanovom osobnom Youtube kanále.

 


 

Mohlo by vás zaujímať:

Damjan bicykelebike damjannorco bicykel roku 2022