28. 2. 2023

Zaostrené na bicykel Damjana Siriškiho: Norco tretíkrát a zase inak

Už tretí bicykel Norco parkuje od novembra 2022 doma Damjan Siriški. K jeho bicyklu Sight C3 27.5 a e-biku Sight VLT mu pribudol Fluid FS3 – novinka od kanaďanov na rok 2023. Poďme sa pozrieť bližšie na Damjanov nový prírastok, na ktorý zahraničné cyklo médiá šíria samé chvály.

 

Fluid FS má jednoducho fluidum

Prepracovaný celoodpružený Fluid FS pre rok 2023 predstavilo Norco v druhej polovici minulého roka a ich kampaň vtedy sľubovala, že Fluid FS je univerzál, ktorý odvedie svoju prácu vždy na výbornú, bez ohľadu na to, kto a kam ho vezme. A podľa zahraničných bikeových serverov to vyzerá, že nešlo iba o marketingové frázy.

 

Damjan Siriški a Norco Fluid FS3Damjan Siriški a Norco Fluid FS3

 

Američania z VitalMTB.com trápili model Norco Fluid FS1 2023 na trailoch a v bikeparkoch dlhé tri mesiace, aby ho s pokojným svedomím mohli v decembri 2022 vyhlásiť bicyklom roku. Superlatívmi nešetrili ani kanaďania z PinkBike.com a model Fluid FS1 ocenili titulom "Value Bike of the Year", teda bicykel s najlepším pomerom ceny a výkonu. Hliníkový Norco Fluid FS 2023 je dostupný v štyroch špecifikáciách s označením 1 až 4, kedy jednotka reprezentuje najlepšie osadenie a štvorka vstupný model.

 

 

Damjanov Fluid FS3

Damjanovi sa vďaka spolupráci s českým distibutorom Norco dostal pod ruky druhý najdostupnejší model Norco Fluid FS3 už v novembri minulého roka. "Keď som videl, že Norco prišlo s novým modelom, s Fluidom, ktorý je viac trailový a za veľmi solídne peniaze, tak som si hovoril, že by som ho chcel skúsiť. Zaujíma ma tá trailová geometria, tie zdvihy a zaujímajú ma dvadsaťdeviatkové kolesá," hovoril Damjan, keď nový prírastok predstavoval vo videu.

 

Damjan Siriški a NorcoDamjan Siriški a NorcoDamjan Siriški a Norco

 

So svojimi 179 cm si Damjan zvolil rám vo veľkosti M,pre neho na neštandardných 29-palcových kolesách. Bicykel ponúka 130 mm zdvih vzadu a 140 mm vpredu. Tlmič X-Fusion 02 Pre R AV a vidlicu 35 Silver TK dodal Rock Shox. Bicykel má Sram radenie a Sram kľuky radu SX a štvorpiestové hydraulické brzdy Tectro. Damjan sa rozhodol, že Fluida nebude vôbec ladiť, ale nechá ho v továrenskom nastavení, tak ako ho vytiahol z krabice. Jedinou modifikáciou tak sú plášte Continental Xynotal a pedále LOOK Trail Roc Black.

 

Norco Fluid Damjana Siriškiho

 

Damjanova výbava

01. Bicykel NORCO Fluid FS A3
02. Pláště CONTINENTAL Xynotal
03. Pedále LOOK Trail Roc
04. Dres SANTINI Sasso Mojekolo
05. Okuliare ADIDAS Sport SP0057
06. Prilba CRATONI AllSet Pro

 

Damjan Siriški

 

Fluid FS3 vs. Sight C3

Geometria Fluida je čisto trailová s uhlom hlavovky 65°. Oproti Sightu (63,5 °), ktorý je viac do all mountain a endura, je Fluid podkopnutejší a svojou geometriou reaguje na požiadavky moderného trailového jazdenia. "Zadná stavba so 430 mm je pomerne krátka, na to že je tam 29-palcové koleso. A čo som si tak skúšal, tak to ide strašne ľahko na zadok," komentoval prvé dojmy Damjan s tým, že manual, bunny hop a dropy idú vďaka tomu oveľa ľahšie.

 

Damjan SiriškiDamjan Siriški

 

Reach je u "emkového" Fluida 450 mm, čo je o 5 mm menej ako Damjanov rovnako veľký Sight. Bicykel je teda kompaktnejší čo sa týka rámu a aj napriek väčším kolesám sa javí ako veľmi univerzálny a hravý stroj. Fluida už porciu technického jazdenia aj poriadnej paľby na trailoch a podľa frekvencie, s ktorou sa objavuje na Damjanových sociálnych sieťach, sa mu bike veľmi pozdáva.

 

Damjan SiriškiDamjan SiriškiDamjan SiriškiDamjan Siriški

 


 

Mohlo by vás zaujímať: