11. 6. 2024

Test MTB tretier FLR F70: Výkon a komfort pre MTB aj gravel

„Pri hľadaní ideálnych tretier na gravel som sa rozhodoval medzi modelmi F70 a F70 Knit od FLR. Po starostlivom zvážení som si vybral klasickú verziu F70, pretože sa javila ako praktickejšia na údržbu v porovnaní s verziou Knit. Tá má priedušný zvršok z tkaniny a teda je vhodná skôr do horúcich letných dní a zdala sa mi menej praktická na čistenie po výjazdoch v blate a nepriaznivom počasí,” komentuje svoj výber Martin, markeťák Mojekolo.sk a tréner cyklotrialového tímu CTK Záriečie. Ako hodnotí svoju voľbu, popisuje podrobnejšie v teste.

 

Dizajn a konštrukcia

Model F70 je vyrobený z jedného kusu prvotriedneho mikrovlákna, ktoré sa dokonale prispôsobí tvaru nohy. Po obvode tretier sú perforácie, ktoré zaisťujú efektívne odvetrávanie, čo som ocenil zatiaľ pri teplotách okolo 25 stupňov, keď moje nohy zostali v suchu.

Špička a päta majú výstuhy, aby chránili nohu pred nárazmi a odletujúcimi kameňmi. Šnurovanie tretier obstaráva jedno ATOP koliesko a pod ním sa nachádza pásik na suchý zips. V zadnej časti nájdete reflexné prvky pre lepšiu viditeľnosť v zhoršených svetelných podmienkach. Tretry FLR F70 si môžete zaobstarať v šiestich farebných variantoch, takže sa dajú pekne zladiť s bicyklom a doplnkami.

 

Pohodlie a fit

Bežne nosím topánky veľkosti 44,5. Tretry som si vzal veľkosť 45 a sadli mi perfektne. Topánky sú veľmi pohodlné, noha do nich vkĺzne ľahko. Koliesko ATOP a suchý zips umožňujú ľahké a rýchle dotiahnutie, aj keď občas musím koliesko počas jazdy ešte raz dotiahnuť.

Tretry nikde netlačia a sú pohodlné aj pri chôdzi. Tuhá podrážka zaisťuje výkon pri šliapaní, vynikajúci prenos energie, odolnosť a podporu klenby, čo je dôležité pre efektívne a komfortné jazdenie v teréne a pohodlné aj pre dlhší bikepacking.

 

FLR F70FLR F70FLR F70FLR F70

 

Údržba a odolnosť

Jednoduchá údržba bola jedným z hlavných dôvodov, prečo som si vybral klasické F70 namiesto Knit verzie. Mal som obavy, že vo verzii Knit by špina prenikala do tkaniny a išla by ťažšie umyť.

Verziu „klasik“ stačí po jazdách v blate a daždi opláchnuť vodou a sú zase čisté. Tento aspekt je pre mňa veľmi dôležitý, pretože gravel jazdenia často znamená špinu a vlhkosť. Mikrovlákno je ale odolné voči nečistotám, čo predlžuje životnosť tretier a uľahčuje údržbu.

 

Zrátané a podčiarknuté

 

Tretry FLR F70 ma príjemne prekvapili svojim výkonom a komfortom. Oceňujem ich pohodlie, rýchlosť obúvania a ľahkú údržbu. Tento model je ideálny pre gravel a MTB a odporúčam ho každému, kto hľadá spoľahlivé a odolné tretry. Kombinácia kvalitného materiálu, pohodlia a praktických vlastností robí z týchto tretier skvelú voľbu aj do náročných podmienok v akomkoľvek teréne.

+ ľahké obúvanie
+ pohodlie
+ odolnosť
+ jednoduchá údržba
+ odvetrávanie
+ tuhá podrážka
– suchý zips (vymenil by som za ďalšie koliesko ATOP)

 

 

119 €
  • Rok: 2024
Skladom
Kúpiť
119 €
  • Rok: 2024
Skladom
Kúpiť
119 €
  • Rok: 2024
Skladom
Kúpiť
119 €
  • Rok: 2024
Skladom
Kúpiť
119 €
  • Rok: 2024
Skladom
Kúpiť
119 €
Skladom
Kúpiť
119 €
  • Rok: 2024
Skladom
Kúpiť

 


 

Mohlo by vás zaujímať:

Ako vybrať cyklistické tretry a prečo si ich zaobstarať?

Ako vybrať cyklistické tretry a prečo si ich zaobstarať?

Topánka je kontaktným bodom medzi jazdcom a bicyklom a výrazne ovplyvňuje prenos sily do pedálov. Ak teda chcete zvýšiť efektivitu šliapania, je na čase zaobstarať si cyklistické tretry. Ako vybrať topánky na bicykel, ktoré padnú vám aj vášmu jazdnému štýlu?

3 výhody športových okuliarov na bicykel. Prečo si ich zaobstarať a podľa čoho vyberať?

3 výhody športových okuliarov na bicykel. Prečo si ich zaobstarať a podľa čoho vyberať?

Cyklistické okuliare nie sú iba módnym doplnkom. Jazdcovi totiž ponúkajú niekoľko praktických funkcií, ktoré zvyšujú bezpečnosť a zlepšujú viditeľnosť za jazdy. Tu sú 3 základné dôvody, prečo by kvalitné cyklistické okuliare nemali chýbať ani vo vašej cyklo výbave.

Ako a podľa čoho vyberať batoh na bicykel?

Ako a podľa čoho vyberať batoh na bicykel?

Cyklistický batoh musí byť predovšetkým pohodlný a praktický. Faktorov, ktoré majú vplyv na to, či sa vám s ním bude dobre jazdiť, je ale oveľa viac. Poďme sa teda pozrieť, ako a podľa čoho vybrať ideálny batoh na bicykel.