21. 8. 2023

TEST: Topánky INOV-8 Trail Talon 235 a 100 km chôdze za deň

Na túru aj na prechádzku

Hľadal som topánky, s ktorými môžem vyraziť na túru do hôr, ale aj na dlhšie prechádzky so synom. Práve z dôvodu šírky chodidla dávam na chodenie po horách prednosť trailovým bežeckým topánkam pred pohorkami.

V topánkach INOV-8 Trail Talon 235 som mal predtým už niečo nachodené, takže som vedel, že mi perfektne padnú. Široká špička je presne to, čo od topánky vyžadujem a "trail talony" túto požiadavku spňujú dokonale.

 

Ostrý 100km test

Samotný závod ich otestoval na maximum. Zo 100 km bolo zhruba 25 km po asfalte a ďalších približne 40 km po spevnených poľných cestách. A moja skúsenosť? Topánky sú extrémne spoľahlivé v teréne.

Za celých 100 km, ale ani za ďalšie kilometre po horách, sa mi jedinýkrát nestalo, aby sa topánka podkĺzla. To som pri iných topánkach zatiaľ nezažil. Dosť tomu zrejme napomáha aj to, že je podrážka relatívne tenká a človek v nej má perfektný cit, takže dokáže každý kameň „objať“ nohou a zabrať na správnom mieste.

 

Inov-8Inov-8

 

Mám v nich nachodených zhruba 500 km a na podrážke takmer nie je poznať opotrebenie. Na zvršku topánky už vôbec nie. Tým, že sa pochod išiel aj v noci, som si na konto pripísal veľa nakopnutých kameňov aj otrenín. Na topánkach sa to však nijako zásadne nepodpísalo.

Keďže nie som žiadny profesionál a nemal som ani poriadne natrénované, dala mi stovka fakt zabrať. Ísť to znova, keď teraz mám znalosti terénu, možno by som siahol po topánkach s väčšou tlmiacou vrstvou. Povrch trasy bol asi zo 75% spevnený, takže kĺby dostávali zabrať. Ale to je len pohľad amatérskeho turistu s obmedzenou znalosťou správnej techniky.

 

Zrátané podčiarknuté

Do terénu a na mäkší povrch by som žiadne iné topánky nechcel. Rovnako tak na behanie v lese, kedy je spoľahlivá tenšia podrážka, v ktorej máte perfektný cit, neoceniteľná. Môžem povedať, že INOV-8 Trail Talon 235 sú najpohodlnejšie topánky v mojom botníku.

 

Inov-8Trail Talon 235

 


 

Mohlo by Vás zaujímať:

inovscarpaoblečenie