20. 9. 2022

Zámok Kravaře hostil prezentácie noviniek 2023 z distribúcie Schindler

Predajcovia bicyklov, elektrobicyklov a doplnkov z celého Česka aj Slovenska sa druhý septembrový týždeň zišli do Kravař. V honosných priestoroch tamojšieho zámku sa totiž konali prezentácie noviniek na rok 2023 z distribúcie firmy Schindler. K videniu boli doposiaľ neprezentované modely od Ghost a Lapierre aj novinkové produkty ostatných značiek, ktoré má firma v portfóliu. Zvláštnu pozornosť potom prezentujúci venovali značkám Fulcrum, FLR, Lumos, Adidas a Cyclus Tools, ktoré iba nedávno rozšírili veľkoobchodnú ponuku Schindler. Okrem Cyclusu (už čoskoro) uch už teraz nájdete v ponuke Mojekolo.

 

Novinky v distribúcii Schindler

Akcia trvala 3 dni a bola rozdelená do 6 blokov, aby sa všetci obchodníci mohli na zámku v menších skupinkách prestriedať. Každý blok otvárala prezentácia, v ktorej organizátori dali priestor hlavne novinkovým značkám v portfóliu. Účastníci sa tak mohli zoznámiť s profesionálnym náradím pre cykloservisy Cyclus Tools z Nemecka, so slnečnými okuliarmi svetoznámej športovej značky Adidas alebo s šikovnými prilbami Lumos, ktoré ponúkajú vstavané svetlá aj blinkre a množstvo šikovných funkcií ovládaných mobilom.

 

 

Zámek KravařeZámek Kravaře

 

Zaujali aj talianske vypletené kolesá Fulcrum a široká ponuka tretier a topánok izraelského výrobcu FLR. Svoj priestor v prednáškovej sále dostali aj novinky od Ghost Lapierre, ktorých bicykle má Schindler vo výhradnej distribúcii. Vo výstavnej sále potom organizátor ponúkol výber noviniek od všetkých ostatných značiek, ktoré v Česku, na Slovensku, v Poľsku a Maďarsku veľkoobchodne zastupuje.

Na stánku Knog zaujal alarm na bicykel, ktorý dostal názov Scout. Zvukovou signalizáciou a upozornením v smartfóne dá alarm majiteľovi vedieť, keď niekto manipuluje s jeho bicyklom. Aplikácia v mobile ďalej umožňuje zistiť GPS súradnice odcudzeného bicykla. Novinka pre systémy iOS bude skladom už behom septembra!

 

Knog Scout

 

SKS Germany na rok 2023 nachystalo celý rad púmp a blatníkov, ale najväčšiu pozornosť na seba strhol univerzálny zadný nosič, ktorý sa dá namontovať na všetky typy rámov od hardtailov po celopéra.

Na stánku Continental bolo možné vidieť celý rad nových gravitov plášťov a pestrú škálu nových farieb a designu ponúkli výrobcovia prilieb Cratoni HJC. Taliansky výrobca oblečenia Santini potom predstavil kompletne nový rad oblečenia na rok 2023 aj ucelenú kolekciu Terranova pre gravely.

 

 

Najviac lákali bicykle

Zámocké nádvorie zaplnené novými, doposiaľ nezverejnenými modelmi pre rok 2023 sa logicky tešilo najväčšiemu záujmu hostí. Nemecký Ghost ukázal úplne nový gravel. Bicykel v niekoľkých výbavových stupňoch vrátane elektrickej verzie zatiaľ podlieha informačnému embargu, ale je sa na čo tešiť.

 

GhostGhost

 

Úplnou novinkou bol aj pred pár dňami odtajnený karbónový Riot Trail CF/LC Full Party. Zaujal aj elektrický enduro stroj E-Riot EN AL Full Party. Čerešničkou na torte bol potom Lector FS SF World Cup v 2023 designe, teda top verzia celoodpruženého Lectora, na ktorom pretekajú aj dievčatá z GHOST Factory Racing Teamu na čele s hviezdnou Anne Terpstrou.

Francúzsky Lapierre postavil svoju prezentáciu hlavne na cestných bicykloch. Kolekcii vládol jubilejný model Xelius SL 75th postavený špeciálne k výročiu 75 rokov od založenia značky a nemenej zaujímavý bol aj Xelius SL 10.0, ktorý pútal pozornosť svojim výrazným modroružovým lakovaním.

 

LapierreLapierre

 

Krásne metalické farby predviedli nižšie výbavové rady vystavených Xeliusov, ako aj ďalšie modely Pulsium. V segmente horských bicyklov z Francúzska potom najväčší záujem vzbudzovali XC modely XR 9.9 a XRM 8.9. Elektrobicykle potom reprezentovali modely Overvolt s označením HT 5.5 a 7.6, TR 4.6 a asi najzaujímavejší Overvolt AM 9.7.

Podľa počtu novinkových bicyklov, ktoré Schindler na zámku v Kravařích predstavil, to vyzerá, že po chudobných kovidových rokoch, keď výrobcovia nestíhali kompletovať a dodávať bicykle, sa cyklistický svet pomaly vracia do normálu. Prajeme si, aby to bola pravda, a tešíme sa, až vzorky vystriedajú predajné modely, na ktorých budeme môcť jazdiť.

 


 

Ďalšie zaujímavé čítanie:

Lumos Adidas Continental